close
تبلیغات در اینترنت
طراحی دکوراسیون داخلی - 2
loading...

طراحی دکوراسیون داخلی

نکات طلایی و ترفندهایی در مورد تمیز کردن لوستر

عنوان : نکات طلایی و متدهایی در مورد تمیز کردن لوستر

نکات طلایی در مورد تمیز کردن لوستر به شما در روزهای پایانی سال کمک زیادی در نحوه تمیز کردن و برق انداختن لوستر و طراحی داخلی بسیار زیبای منزل می کند. به روز های پایانی سال نزدیک می شویم و کم کم همه در هیاهوی انجام کارهای پایانی سال خود هستند، خانه تکانی یکی از آن موارد پر زحمت و صد البته دلچسب در این روزهای پایانی سال است، البته برای آن دسته از خانم های کدبانو حتما به اتمام رسیده است. اما اگر هنوز خانه تکانی شما به اتمام نرسیده است با ما همراه باشید تا ریزه کاری های آخر خانه تکانی را با هم مرور کنیم. بی شک جذاب ترین بخش یک لوستر کریستالی تشعع نور در گوی های کریستالی و سایر اجزای کریستالی آن است، اما این جذابیت در صورتی به خوبی نمایان می شود که لوستر ها تمیز و درخشان باشد، امروز در این مطلب به بررسی نحوه ی تمیز کردن لوستر ها می پردازیم با ما همراه باشید. یک روش بسیار ساده برای پاک کردن لوسترها . با این روش ساده می توانید لوستر هایی شفاف و بدون لک و پرز داشته باشید.

برای تمیز کردن لوستر های خانه بدون آنکه اثری از پرز و لکه باقی بماند از این روش استفاده نمایید. ابتدا یک پارچه بزرگ در قسمت لوستر روی زمین بیندازید تا قطرات آبی را که از لوسترخواهد ریخت، جذب کند. سپس یک لیوان را با یک قسمت الکل و سه قسمت آب پر کنید. لیوان را بالا برده زیر هریک از آویزها بگیرید به طوری که قطعات بلوری لوستر در مایع داخل لیوان غوطه ور شوند. با این روش قطعات بلورین بدون آن که اثری از لکه های آب یا پرز پارچه بر روی آنها باقی بماند، خشک خواهند شد. قسمت هایی که تمیزکردن آن ها به این طریق ممکن نیست، دستکش به دست کرده و انگشتان خود را با مایع داخلی لیوان خیس کنید و سپس قسمت های مورد نظر را تمیز نمایید.

نکاتی که در نظافت لوستر ها باید به آن توجه کنید:

قبل از اینکه قطعات لوستر را از هم جدا کنید، از شکل کامل شده‎ی آن عکس بگیرید تا بعدا هنگام سوار کردن دوباره، کمکتان کند.
زیر محل قرار گیری لوستر روی کف زمین، پتویی ضخیم قرار بدهید. این کار باعث می‎شود در صورت افتادن کریستال ها، روی سطح نرمی بیفتد و نشکند همچنین گرد و خاک موجود روی آن ها در هنگام جدا کردن به فرش شما منتقل نشود.
برای تمیز کردن وسایل کریستالی مانند دیوار کوب ها و یا لوستر از مواد شوینده قوی مانند وایتکس و پودرهای ظرف شویی و لباسشویی جدا خودداری کنید. مواد شونیده می توانند جلا و تازگی لوستر را از بین ببرند و آن را تیره کنند.
در تمیز کردن لوسترها یک نکته طلایی نیز وجود دارد آن هم این است که یک دستمال نمدار می تواند در یک ثانیه معجزه کند. تنها کافی است هفته ای یک بار با دستمال نمدار لوسترتان را تمیز کنید تا همیشه ظاهر نو و اولیه خودش را حفظ کند.


توجه داشته باشید که برای لوستر های برنزی می توانید مسواکی را در آب لیموترش تازه فرو کنید و با دقت و حوصله به همه جای ظرف مخصوصاً فرورفتگی‌ها و زوایای آن بمالید و این کار را چند بار تکرار کنید بعد ظرف را آب کشیده و خشک کنید.
برای لکه‌زدایی از لوسترهای برنزی نیز می توانید یک قاشق سوپ‌خوری الکل را در یک لیتر آب و صابون بریزید و برنز را چند بار با این مایع بشویید و سپس خشک نمایید.

decor chin بازدید : 282 چهارشنبه 20 مرداد 1395 زمان : 13:34 نظرات ()

دکوراسیون داخلی آشپزخانه زیبا و مدرن

عنوان : دکوراسیون داخلی آشپزخانه زیبا و مدرن 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه زیبا و منحصربفرد از مهمترین نکات در طراحی فضای داخلی منزل و به خصوص در طراحی فضای آشپزخانه به شمار می رود. قدیم‌ترها توی هر خانه‌ای فضایی بود به نام مطبخ؛ جایی که از حصار خانه جدا بود و معمولا یا گوشه حیاط بود یا زیرپله. آن هم برای استفاده نه یک خانواده که شاید گاهی پنج یا شش خانواده هم باید غذای‌شان را در همان اتاقک نمور می‌پختند؛ اتاقی با فضای سیاه‌رنگ که نتیجه دود زغال و هیزم بود. در هر حال امروز داستان به کلی فرق کرده است. حالا دیگر فضای آشپزخانه مانند سابق نه تنگ و تاریک است و نه دور از چهاردیواری اصلی. همین است که چیدمان آشپزخانه هم به اندازه باقی قسمت‌ها مهم شده؛ حالا آشپزخانه‌ها مشرف به اتاق پذیرایی هستند بدون هیچ دیوار بازدارنده‌ای، خانم‌ها در حصر نیستند و آشپزخانه‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه است. پس باید حسابی حواس‌تان به این منطقه حساس باشد. کوچک‌ترین اشتباهی در چیدمان آن ممکن است کل زیبایی خانه را به خطر بیندازد. با ما همراه باشید.


چسباندن عکس و یادگاری روی در یخچال ممنوع

خاطره‌ها خوب هستند و به یادآوردن هر روزه‌شان بهتر! اما قرار نیست هر جایی که هستیم این خاطره‌ها را هرقدر هم که خوب باشند دنبال خودمان ببریم. دیگر زمان آن روزها گذشته که در یخچال و فریزهای خانه پر می‌شد از عکس‌ها و یادگاری‌های قدیمی. در یخچال نه آلبوم خانوادگی شماست و نه کتابخانه شخصی‌تان. نقاشی پسر چهار ساله‌تان یا دستور غذایی که مادربزرگ با خط خودش برای‌تان نوشته ممکن است هر جایی نصب شود اما نه روی در یخچال خانه به‌خصوص اینکه این عکس‌ها و یادگاری‌ها گاهی تا ماه‌ها و حتی سال‌ها روی در یخچال باقی می‌مانند و آن‌قدر جلوی چشم هستند که دیگر اثر خودشان را روی قلب و ذهن آدم از دست می‌دهند. چسباندن استیکرهای پیتزافروشی محل یا آژانس که دیگر یک خطای بزرگ است. اگر خیلی حواس‌پرت هستید می‌توانید آنها را به کناره‌های یخچال که دید ندارند، بچسبانید. تا جایی هم که می‌توانید بی‌خیال یادگاری‌های خانوادگی‌تان روی در یخچال شوید. اگر هم نمی‌توانید از آنها دل بکنید حداقل هفته‌ای یک‌بار تصویر جلوی روی‌تان را عوض کنید؛ این‌طوری هم حال شما خوب می‌شود و هم حال فضای آشپزخانه‌تان. این وسط فقط یک نکته باقی است؛ اینکه حتی اگر عکس‌های یادگاری را روی در یخچال می‌چسبانید دیگر از شماره پیتزافروشی محل یا آژانس و. . . صرف‌نظر کنید.

فضاهای ذخیره سازی را هدر ندهید.

آشپزخانه ها معمولا پر از وسیله هستند. نه تنها این وسایل، بلکه وسایلی که اغلب پشت کابینت های مدرن آشپزخانه پنهان می شوند، می توانند شکل ناموزونی داشته باشند و نیاز به جای زیاد داشته باشند، مانند غذا ساز ها یا میکسرها. پیدا کردن محلی برای وسایل آشپزخانه و در عین حال در دسترس قرار دادن آنها یک کار ماهرانه محسوب می شود. به دلیل اینکه ساخت فضاهای داخلی هزینه بر است و ممکن است ناحیه ای که در آن کار می کنید محدود باشد، یک اشتباه بزرگ در طراحی لحاظ نکردن فضای ذخیره سازی کافی است.همیشه در طراحی دکوراسیون خانه یکی از مهم ترین قسمت ها طراحی آشپزخانه ها بوده است.

تقریبا تمام طراحی های آشپزخانه ها دارای فضای تلف شده است، اما با طرح ریزی کافی و تدبیر می توان این مقدار را به کمترین حد ممکن رساند. اگر آشپزخانه کوچک باشد، برای داشتن فضای بیشتر، کابینت های بزرگ فوقانی که دارای حاشیه های تزئینی هستند نصب کنید. در سرتاسر این حاشیه ها، روشنایی یا گیاهان سبز قرار دهید تا کانون دید به سمت بالا جلب شود. همچنین به خاطر داشته باشید که همواره بالای یخچال نیز کابینت نصب کنید، استفاده نکردن کامل از فضای بالای یخچال، باعث می شود یک فضای ذخیره سازی برای وسایل بزرگ آشپزخانه یا فصلی از دست برود.در میان کابینت های پایینی قفسه هایی نصب کنید به این صورت یک فضای تقریبا 2 فوت در 2 فوت یا 4 فوت مربع برای شما ذخیره می شود. در غیر این صورت، آشپزخانه از چیزی که هست کوچکتر به نظر خواهد رسید، زیرا شما دائما به دنبال جایی برای قرار دادن وسایل خواهید گشت.
اشتباه در طراحی اشپزخانه

فضای کار روی پیشخوان را نادیده نگیرید.

یکی از بزرگترین شکایت ها درباره طراحی آشپزخانه نداشتن پیشخوان است. تمام فعالیت های آشپزخانه که نیاز به پیشخوان دارند را در نظر بگیرید، و همین طور وسایل برقی که دائما روی آن قرار می گیرند، احتمالا می خواهید در آشپزخانه خود تا حد ممکن سطوح افقی و باز برای کار کردن داشته باشید. با اضافه کردن جزیره آشپزخانه یا میز صبحانه به یک آشپزخانه L شکل، این هدف حاصل می شود و دکوراسیون منزل شما را نیز بسیار شیک تر از قبل خواهد کرد.

decor chin بازدید : 346 سه شنبه 19 مرداد 1395 زمان : 11:4 نظرات ()

طراحی دکوراسیون اتاق خواب فوق العاده و زیبا

عنوان : دکوراسیون اتاق خواب فوق العاده و زیبا

طراحی دکوراسیون اتاق خواب منحصربفرد و زیبا در طراحی فضای داخلی منزل برای ایجاد آرامش در فضای اتاق خواب بسیار اهمیت دارد و اثیر زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی زیبا و شیک منزل دارد.

اتاق خواب فضايي است که شما بايد در آن آرامش بيابيد. شما در آن استراحت ميکنيد ، مطالعه ميکنيد و به طور کلي جايي براي آسايش تمدد اعصاب شماست در نتيجه يک اتاق خواب بايد پناهگاهي آرامش بخش باشد. در اينجا به چند اشتباه رايج در دکوراسيون اشاره ميکنيم که توجه به اين نکات کمک ميکند شما احساس خيلي بهتري در اتاق خواب خود داشته باشيد:

طراحان پيشنهاد ميکنند که با صداي بلند به طرح هاي عجيب و غريب ملافه ها و روتختي ها «نه» بگوييد و به جاي آن از ملافه هاي سفيد يا رنگ خنثي استفاده کنيد.

در اين حالت شما يک پس زمينه ي خنثي و ساده خواهيد داشت که به راحتي ميتوانيد طرح و رنگ مورد علاقه خودتان را با استفاده از چند روبالشي زيبا به اتاق خود بياوريد و به جذابيت بصري فضاي خود بيفزاييد.

به جاي پرداخت قيمت هاي خيلي زياد براي خريد يک تخت خواب ، ميتوانيد يک نمونه ي بسيار ساده تر و ارزان تر انتخاب کنيد و با کمي خلاقيت لايه اي از بافت و رنگ به آن بدهيد. مثل کاري که طراح در اين تصوير انجام داده است. حتي ميتوانيد کم تر از اين هم هزينه کنيد و از صفحه هاي تاشو يا يک درب جالب براي سر تخت استفاده کنيد و يا حتي خيلي جسورانه تر ، خودتان يک نقاشي انتزاعي روي آن بکشيد و رنگ آميزي کنيد.
حتما توجه داشته باشيد که نوع نورپردازي هاي اصلي و فرعي شما اختلالي در آرامشتان ايجاد نکند، از ترکيب نورهاي آبي و زرد براي فضاي اتاقتان بهره بگيريد، و نورهاي آبي را براي آباژورها در نظر بگيريد اين نور بستر مناسبي براي خواب شما فراهم مي آورد.

تنها نکته ي مهم اين است که تابلوهاي خود را بالاي تختتان نصب نکنيد اين موضوع به لحاظ ايمني صحيح نيست. در صورت نصب تختتان را با فاصله از ديوار قرار دهيد. همچنين انتخاب نوع تابلوي مناسب در اتاق خواب اهميت دارد، مي توانيد عکس هاي خصوصي خود را براي اين فضا انتخاب کنيد و يا بسته به سليقه ي خود از يک اثر هنري استفاده کنيد اما توجه داشته باشيد که طرح هاي شلوغ و رنگ هاي تند در پس زمينه ي خود نداشته باشند که براي شما پرش فکري و اغتشاش عصبي را به همراه خواهد داشت.

انتخاب رنگ در دکوراسيون اتاق خواب همواره جزئي از انتخابات ويژه براي دکوراسيون محسوب مي شود که اين انتخاب تاثير خيلي مهمي بر آرامش رواني فرد دارد، رنگ هاي تند و پر انرژي مانند نارنجي و قرمز به صورت متعادل براي فضاي اتاق کودک مناسب اند اما براي اتاق خواب رنگ هايي مثل: رنگ سفيد، رنگ آبي، رنگ صورتي، رنگ ليمويي بسيار مطلوب بي نظير است.

اتاق خوابتان بايد نشان بدهد که متعلق به شماست و براي اينکه اتاقتان ، شخصيت شما را منعکس کند ، نياز دارد که به آن هويت بدهيد. براي اين منظور هيچ چيزي بهتر از يک شي هنري نيست. چه شما آن را از يک مغازه ي دست دوم فروشي خريده باشيد و چه از گالري هنرمند مورد علاقه تان ؛ يا اينکه خودتان آن را ساخته باشيد. يک ديوار گالري که همواره در حال تکميل است ميتواند انعکاس واقعي از آنچه که شما هستيد ، باشد. نگران اين نباشيد که ممکن است خريد اشتباه کنيد ، هر آن چيزي که خودتان دوستش داريد را بخريد.

decor chin بازدید : 332 دوشنبه 18 مرداد 1395 زمان : 9:53 نظرات ()

مبلمان چوبی در طراحی دکوراسیون بسیار خاص

عنوان : مبلمان راحتی در طراحی داخلی بسیار خاص

استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون منزل به آن شادابی و طراوت میبخشد به همین دلیل بهتر است از مبلمان چوبی در طراحی دکوراسیون بسیار زیبا استفاده کنیم. هيچ مواد و مصالحي مانند چوب نمي تواند طبيعت را به تار و پود زندگي ما وارد کند و آن سرزندگي و طراوت را در خانه مهمان کند. لوازم دکوري و مبلمان هاي چوبي هميشه در طراحي دکوراسيون داخلي خانه هاي ايراني جايگاهي خاص داشته و دارند.
ايجاد فضايي جذاب با قطعات چوبي مختلف , بهره گيري از رنگ هاي مختلف چوب در ان فضا است .مثلا اگر تمايل به  استفاده از چوب هايي با با رنگ هاي مختلف داريد بايد سعي کنيد اين رنگ ها را در سراسر فضاي اتاق پخش کنيد.
مبلمان با چوب تيره از لحاظ بصيري سنگين تر از مبلمان با رنگ روشن هستن بنابر اين بهتر است قسمت اصلي مبلمان را با تناژ  مبلمان قسمت ديگر ترکيب کنيد .

با ترکيب هاي مختلف رنگ طبيعي چوبي در قطعات مختلف مبلمان مي توان فضاي خانه را به سبکهاي مختلف نزديک يا دور کرد. براي مثال براي دکوراسيون منزل خود  به سبک سنتي بايد  از چوب هايي با تناژ هاي هم خانواده استفاده کرد .

براي فضاي شيک و رسمي از چوب هايي  با رنگ هاي تيره مانند ماهگوني و گردو  ودر کنار مبلماني با رنگ چوب خام کمک  بگيريد و براي روشن و باز کردن چنين فضايي از چوبهاي روشن مانند افرا و بامبو در کنار مبلمان با تناژ متوسط استفاده کرد .

راش چوبي نسبتا سنگين و رنگ کرم مايل به قرمز دارد. اين درخت در مناطق کوهستاني به خوبي رشد ميکند و در گيلان و مازندران به وفور يافت ميشود. اين چوب در برابر انواع حشرات و قارچ ها مقاومت خوبي دارد. مرغوب ترين راش، راش ايراني است که در صنعت مبلمان سازي و تهيه ذغال استفاده ميشود.

در سبکهاي کلاسيک نبايد از ترکيب رنگ هاي بسيار روشن و تيره در کنار هم استفاده کنيد .

براي ايجاد سبک هاي روستايي , چوب ها را به حالت خود رها کنيد . اگر در اين حالت ترک هايي ناشي از خشک شدن چوب در سطح  کار پديد امد ان را به حالت خود رها کنيد تا حالت طبيعي را به فضا بدهد و چوب هاي با روکش طبيعي  براي تکه هايي از مبلمان در نطر بگيريد .

decor chin بازدید : 236 یکشنبه 17 مرداد 1395 زمان : 9:36 نظرات ()

تعداد صفحات : 2

اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
 • 1395
 • معرفی وبلاگ

  این وبلاگ در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی مسکونی و اداری فعالیت میکند.

  آمار سایت
 • کل مطالب : 14
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 42
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 61
 • بازدید ماه : 61
 • بازدید سال : 2,254
 • بازدید کلی : 15,117